Zondag 1 september j.l, rond 12.00 uur, was de start van een 40 km. lang criterium voor nieuwelingen in Dongen. Aan de start stonden ruim 70 renners voor 20 ronden over een gevarieerd parcours in het centrum. Alle ingrediënten voor een mooie wedstrijd waren aanwezig. De wielervereniging Het Stadion werd vertegenwoordigt door Hessel Wassenaar, Arno van der Zwet, Niels de Boo, Ruud Lotz en Tonnie Verhaar. Ook hun trouwe aanhang was weer van de partij.
In de 3e ronde probeerde Arno uit het peloton te ontsnappen. Dit leek even te lukken maar na een ronde werd hij weer teruggepakt. Wel pakte Arno nog een premiesprint. In dezelfde ronde kwam Tonnie naar de kant met materiaal pech aan een rem. Hij werd door een trouwe aanhanger, met veel gevoel voor techniek, geholpen en kon z’n plaats in het peloton weer innemen.
Hessel, die een voor hem teleurstellende ronde van Nieuwegein hand gereden, vond dat hij wat had recht te zetten. Hij zat gedurende de rit goed voorin en reed een gecontroleerde race. De 1e jaars nieuwelingen Niels, Ruud en Tonnie konden het flinke tempo goed bijhouden, waarbij Niels weer een sterke indruk maakte.
In de voorlaatste rond werd het tempo nog eens flink opgeschroefd. Ontsnappen uit het peloton was er dan ook niet meer bij. Door dit hoge tempo dreigde Ruud achterstand op te lopen. Door goed teamwerk van Tonnie kon Ruud terugkomen in de groep en daar blijven.
Hessel kwam, als eerste stadionrenner, in de kop van het peloton uit de laatste bocht. Vanaf een 7e plek wist hij als 3e te finishen. Rikke Dijkshoorn werd 2e en Addy van Stiphout eiste de 1e plaats voor zich op. Arno en Niels eindigden in het midden van het peloton. Ruud en Tonnie op een kleine achterstand.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.