De dames van Mixed Hockeyclub Nieuwegein (MHCN) hebben het eerste deel van de competitie overtuigend achter zich gelaten. Na zes gespeelde wedstrijden staat Nieuwegein Dames 1 fier bovenaan in de eerste klasse, met vijf overwinningen en slechts één nederlaag. Het doelsaldo spreekt boekdelen: 25 voor, slechts 4 tegen.

De competitie begon met een vliegende start. In het verre Goirle walste Nieuwegein over de tegenstander heen: 0-7. Een week later volgde de enige misstap tegen IJssel, waar ondanks een sterk veldoverwicht de bal er niet in wilde. Een late tegentreffer zorgde voor een zure 1-0 nederlaag – en meteen een les in scherpte.
Daarna was het team niet meer te stoppen. Tegen Zoetermeer werd uit degelijk gewonnen (1-3), gevolgd door een ware doelpuntenregen thuis tegen Etten-Leur (8-1). Ook Roomburg, net gepromoveerd uit de tweede klasse, moest eraan geloven: 1-4 winst voor de Nieuwegeinse dames.
De laatste wedstrijd voor de herfstpauze, op 12 oktober tegen HUDITO, was extra beladen. Vorig seizoen gingen hier nog punten verloren, maar dit keer lieten de dames niets aan het toeval over. Op het eigen veld werd met 3-0 overtuigend gewonnen – met goed samenspel, tempo en dominantie.
Coach en speelsters kijken met vertrouwen vooruit. Nieuwegein Dames 1 heeft niet alleen de beste start van de competitie, maar ook het beste doelsaldo. De komende weken wordt de lat weer hoger gelegd, want op 26 oktober wacht Craeyenhout Dames 1 – een concurrent die vorig seizoen ook meedeed om promotie.
Na een korte pauze in het weekend van 18/19 oktober (herfstvakantie) mag Dames 1 dus weer vol aan de bak. Als ze dit niveau vasthouden, kan Nieuwegein zomaar gaan meedoen om het kampioenschap.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.