De verdachte die werd gezocht vanwege een aanranding in een bus bij Utrecht Centraal is woensdag aangehouden. Het gaat om een 61-jarige man uit Nieuwegein, bevestigt de Politie. Waar de man is aangehouden, maakt de politie niet bekend.

© Politie Midden-Nederland
De aanranding vond plaats op maandag 12 januari 2026 in buslijn 341. Rond 10.20 uur stapte een 20-jarige vrouw op bij Utrecht Centraal. Omdat het druk was in de bus, moest zij blijven staan. Een man kwam direct achter haar staan en heeft haar gedurende meerdere minuten onder haar lange jas aan haar benen en billen betast. Volgens de politie hield hij haar daarbij stevig vast, waardoor zij geen kant op kon.
Het betasten ging door tot de vrouw uitstapte bij station Utrecht Vaartsche Rijn. De verdachte stapte volgens eerdere berichtgeving uit bij de halte Sterrenwijk.
Na het incident startte de politie een opsporingsonderzoek. De verdachte werd twee keer getoond in het regionale opsporingsprogramma Bureau Hengeveld. Bij de eerste uitzending werd hij onherkenbaar in beeld gebracht om hem de gelegenheid te geven zichzelf te melden. Toen dat niet gebeurde, werd hij later alsnog herkenbaar getoond. Na die uitzending kwamen meerdere tips binnen, waardoor de politie zijn identiteit kon vaststellen. De verspreide beelden zijn na de aanhouding verwijderd.
Over de verdere afhandeling van de zaak is nog weinig bekend. De politie heeft niet gemeld of de verdachte nog vastzit, of hij is voorgeleid aan de rechter commissaris en of het Openbaar Ministerie al heeft besloten tot vervolging.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.