Koken met PEN: ‘Lauwwarme aspergesalade met krieltjes, gerookte zalm en citroen-dilledressing’

Leestijd: 3 minuten

Deze week in de rubriek ‘Koken met PEN’ een gerecht op tafel dat precies past bij warme voorjaarsdagen: een lauwwarme aspergesalade met krieltjes, gerookte zalm, zachtgekookte eieren en een frisse citroen-dilledressing.

Aspergesalade met krieltjes

Geen zware maaltijd, maar ook zeker geen bordje groen waar je een uur later alweer honger van hebt. De krieltjes zorgen voor body, de groene asperges voor een stevige bite en de gerookte zalm geeft de salade net dat luxe randje. Met de romige dressing van yoghurt, citroen, mosterd en verse dille wordt het een complete lunch of lichte avondmaaltijd.

Het gerecht staat in ongeveer 35 minuten op tafel en is geschikt voor 3 tot 4 personen. De bereiding is eenvoudig, terwijl het resultaat er feestelijk genoeg uitziet om ook aan gasten voor te zetten.

Ingrediënten
Voor deze lauwwarme aspergesalade heb je 500 gram krieltjes, 350 gram groene asperges, 150 gram gerookte zalm, 4 eieren, 75 gram rucola, 1 sjalot, 1 citroen, 3 eetlepels olijfolie, 2 eetlepels Griekse yoghurt, 1 eetlepel mosterd, 1 eetlepel verse dille, fijngehakt, en zout en peper naar smaak nodig.

Bereidingswijze
Stap 1, krieltjes koken
Halveer de grotere krieltjes en kook ze in ongeveer 12 tot 15 minuten gaar. Giet ze af en laat ze enkele minuten uitdampen, zodat ze straks lauwwarm door de salade kunnen.

Stap 2, eieren koken
Kook de eieren in ongeveer 7 minuten halfzacht. Laat ze daarna schrikken onder koud water, pel ze voorzichtig en snijd ze in parten.

Stap 3, asperges bereiden
Snijd de houtige uiteinden van de groene asperges. Kook of blancheer de asperges 3 tot 4 minuten, zodat ze beetgaar blijven. Giet ze af en laat ook deze kort uitdampen.

Stap 4, dressing maken
Rasp de schil van een halve citroen en pers deze helft uit. Meng de citroenrasp en het sap met de Griekse yoghurt, mosterd, 2 eetlepels olijfolie en de fijngehakte dille. Breng de dressing op smaak met zout en peper.

Stap 5, sjalot snijden
Pel de sjalot en snijd deze in dunne ringen. Wie de smaak wat zachter wil maken, kan de ringen enkele minuten laten marineren in een klein beetje citroensap.

Stap 6, salade opbouwen
Verdeel de rucola over een ruime schaal of over de borden. Meng de lauwwarme krieltjes, groene asperges en sjalot met de helft van de dressing en schep dit op de rucola.

Stap 7, zalm en ei toevoegen
Verdeel de gerookte zalm losjes over de salade. Leg de parten ei ertussen, zodat iedere portie voldoende zalm en ei bevat.

Stap 8, serveren
Besprenkel de salade met de rest van de citroen-dilledressing. Werk af met wat extra dille, eventueel een draai zwarte peper en serveer direct.

Ook lekker: vervang de gerookte zalm door gerookte forel. Wie het gerecht vegetarisch wil houden, laat de vis weg en voegt bijvoorbeeld avocado of burrata toe.

De voedingswaarde bedraagt indicatief ongeveer 520 kcal per portie, met 24 gram eiwitten, 34 gram koolhydraten en 30 gram vetten.

Eenvoudig, smaakvol en met liefde gemaakt. Dat is Koken met PEN. Smakelijk!


Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk