Gaslucht, asfalt en stoofperen – Nieuwegein ademt door

tekening brandweer

Nieuwegein was deze week weer net zo levendig als de tramhalte tijdens de ochtendspits. Je denkt: het wordt een gewone week – beetje zon, beetje regen, beetje mopperen op het verkeer – maar dan gaat ergens aan de Utrechtsestraatweg ineens het alarm af.

Een gaslucht, op een woonboot nog wel. De bewoner was er niet, maar zijn dochter gelukkig wel. Binnen no-time stond de brandweer op de steiger. Geen vlammen, geen slachtoffers, alleen een stel opgeluchte buren en een gasfornuis dat op non-actief werd gezet. Score voor de alertheid van dochterlief.

Ondertussen zorgt de gemeente voor klamme handjes onder forensen. De Taludweg – dé toegangsader momenteel richting de A12 – gaat vijf weken dicht. Vijf. Weken. Facebook ontplofte zowat toen de gemeente dat in een vrolijke Reel meldde. “Ontdek Nieuwegein!” zeiden ze. Nou, dat gaan we doen. Op safari, maar dan door Nieuwegein.

En tussen de verkeersmeldingen door klonk er ook een ander geluid. Stilte. Oud-raadslid Chris Bouws overleed op 77-jarige leeftijd. Nieuwegein verliest een bekend gezicht, en de stad verliest een stille kracht. Weer iemand die zich jarenlang inzette zonder zichzelf op de borst te kloppen.

Gelukkig is er ook nieuws dat verbindt. Zoals Michelle Domenech, die met Het Oranjepad loopt voor het Spierfonds. Of de terugkeer van de Vreeswijkse jaarmarkt, na een halve eeuw! Het is alsof de tijd zich even omdraait en Nieuwegein weer het dorpshart laat zien dat soms onder het asfalt verscholen ligt.

Dat asfalt krijgt trouwens ook aandacht: in Wijkersloot wordt binnenkort een flat gesloopt, verduurzaamd en opnieuw opgebouwd. Geen loze woorden, maar beton dat beweegt. De wijk maakt zich op voor de toekomst – hopelijk mét speeltuintjes, niet alleen met parkeerplaatsen.

Ook in de boekenkast valt er wat te juichen: de Bibliotheek Nieuwegein is genomineerd als Beste van Nederland. Terecht, want waar anders kun je koffie drinken tussen kinderboeken en klimaatplannen? Stemmen dus.

En voor wie hunkert naar nog iets tastbaarders: in de rubriek ‘Koken met PEN’ dook een recept op voor stoofperen. Misschien niet het meest sexy gerecht, maar wél een stabiele factor in een week waarin zelfs de gemeentepagina minder vaak verschijnt vanwege bezuinigingen.

Nieuwegein dendert door – met dicht asfalt, geopende harten en af en toe een pot stoofperen op tafel. Volgende week? Misschien weer een gaslek. Of een braderie. In ieder geval gaat het over Nieuwegein dat door ademt, ook tijdens de vakantie periode.

Tinus A.I.

Van de redactie
In zijn wekelijkse column beschrijft Tinus A.I. de gebeurtenissen in Nieuwegein. Wat is er gebeurd, welk nieuws sprong er de afgelopen week uit. Gewoon op zijn manier, met zijn blik. Iedere donderdag.


Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk