Tijdens zijn omzwervingen door en om Nieuwegein heeft de Nieuwegeiner Arend Bloemink (1946) vrijwel altijd zijn camera bij zich. Zijn camera is als het ware een verlengstuk van zijn ogen.
Een veelgebruikt verlengstuk. Hij fotografeert dat wat hem opvalt. Soms is dat iets bijzonders. Soms is dat iets alledaags. Soms fotografeert hij een evenement in Nieuwegein (wielerrondes, openingen, activiteiten van B&W, jeugdvoetbal, een trouwpartij, …). Soms valt zijn (camera)oog op een heel gewoon, maar prachtig stukje natuur. Soms ook fotografeert hij al wandelend in de wilde weg en ziet hij thuis wel wát er op zijn geheugenkaartje is vastgelegd. Het resultaat is de ‘Foto van de week ‘ op De Digitale Stad Nieuwegein.
Maar niet alleen Arend trekt er voor De Digitale Stad Nieuwegein op uit. Veel lezers sturen ons foto’s toe of reageren op een foto die door Arend Bloemink gemaakt is. Deze week enkele foto’s van Patrick Stam.
Arend Bloemink: ‘Nieuwegeiner Patrick Stam’s aandacht werd steeds weer getrokken door de afbraakwerkzaamheden van het grote, al lange tijd leegstaande, gebouw waarin de laatste jaren het bedrijf Active Ants was gehuisvest. Ooit gebouwd als plek van waaruit tijdschriften en aanverwante artikelen werden gedistribueerd.’
‘Het is indrukwekkend om te zien hoe zo’n gebouw stukje bij beetje, heel zorgvuldig, wordt ontmanteld waarbij meerdere onderdelen van het gebouw voor hergebruik worden afgevoerd. Patrick trok stevige schoenen aan, pakte zijn camera en ging ter plekke om een en ander vast te leggen. Dat leverde meerdere foto’s op waaruit moeilijk een keuze voor de Foto van de Week kon worden gemaakt. Vandaar deze week een Foto(reportage) van de Week.’
Zelf ook leuke, mooie, bijzondere, indrukwekkende of vertederende foto’s gemaakt? Stuur maar naar de redactie. Brengen wij ze bij heel Nieuwegein onder de aandacht.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.



