Column burgemeester Marijke van Beukering: ‘Vrijwilligers bedankt!’

In mei dit jaar nam burgemeester Frans Backhuijs afscheid in zijn laatste column op De Digitiale Stad Nieuwegein. Op 9 mei nam hij na 12 jaar afscheid en gaf het stokje over aan de nieuwe burgemeester Marijke van Beukering. Deze week haar eerste column op onze website getiteld: ‘Vrijwilligers bedankt!’

Nieuwegein

‘Wat een enorme teleurstelling. Zondag 20 augustus was er geen Zomerfeest op Batauplein vanwege een gesprongen waterleiding. In de plaats van bezig zijn met de laatste voorbereidingen, kwamen de vrijwilligers nu toch even bij elkaar. Voor mij een reden om er daarom juist heen te gaan. Ook al was er geen feest meer om te openen. Het goede nieuws is dat het feest alsnog zal doorgaan. Een nieuwe datum volgt.’

‘Sinds ik begin juni begon, benut ik iedere gelegenheid om in gesprek te gaan met inwoners, ondernemers én vrijwilligers. Onze samenleving kan niet zonder al die geweldige vrijwilligers die zich dag en nacht onbetaald inzetten. En dat zijn er heel veel in onze gemeente. Daar kwam ik achter tijdens de feestelijke avond op 7 juli in De Kom. Het VrijwilligersHuis organiseert jaarlijks aan het einde van het seizoen een waarderingsborrel en had mij gevraagd of ik ook wilde komen.’

‘De Kom was gevuld met heel veel vrijwilligers. Dat zijn er veel, maar het is nog maar een fractie van alle vrijwilligers die actief zijn. Die avond schudde ik heel veel handen, kreeg ik te horen waar ze vrijwilligerswerk deden en werd ik ook uitgenodigd om vooral een keer te komen kijken. Dat doe ik graag. Soms spontaan als ik een gaatje in de agenda heb, zoals afgelopen week bij de Kindervakantieweek Bouwgein. Of juist gepland, zoals de oefenavonden van de brandweerposten in Noord en Zuid.’

‘Ik ben zelf al jarenlang vrijwilliger bij verschillende organisaties. Het geeft echt veel voldoening. Tegelijkertijd vraagt het ook wel wat van je. En in mijn geval ook van mijn gezin. Het kan stiekem best veel tijd opslokken.’

‘Daarom spreek ik graag mijn waardering uit voor het vele vrijwilligerswerk in onze gemeente. Bedankt aan al die mensen die zich belangeloos en onbetaald in blijven zetten. Zonder al jullie inzet zouden veel activiteiten niet door kunnen gaan. Bedankt!’

Burgemeester Marijke van Beukering

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk