Column burgemeester Marijke van Beukering: ‘Je moet er niet aan denken’

‘De afgelopen dagen heb ik deze zin vaak gehoord. We mogen van heel veel geluk spreken dat de parkeergarage bij het St. Antonius Ziekenhuis nagenoeg leeg was toen daar vorige week zondag de hellingbanen zijn ingestort. Vanaf het moment dat ik verschillende sirenes hoorde, de helikopter hoorde overvliegen, het eerste telefoontje kreeg als burgemeester, zat ik een paar uur flink in spanning. En met mij heel veel mensen. Wat een opluchting toen het verlossende bericht kwam: er zijn gelukkig geen slachtoffers aangetroffen.’

‘In die eerste uren gebeurt er heel veel. Hulpdiensten moeten hard en snel aan het werk, dus daar maken we alle ruimte voor. En ook medewerkers van onze gemeente gaan meteen aan de slag. Ik ben onder de indruk van de geoliede machine die op die avond ontstond. Verschillende mensen worden opgetrommeld om te assisteren. Zo hebben medewerkers van onze gemeente ondersteund met informatie over het gebouw. Hebben de boa’s geholpen door onder meer publiek op veilige afstand te houden. Hebben medewerkers ervoor gezorgd dat de parkeergarage is afgesloten, het verkeer verwezen werd, online snel de belangrijke actuele informatie werd gedeeld, media te woord is gestaan, en nog veel meer dingen die snel moesten gebeuren. Pas daarna komen de andere vragen. Op maandagmorgen werd de groep uitgebreid met mensen die mee gaan denken over alternatieve parkeergelegenheden. Dezelfde ochtend was daarover overleg met het ziekenhuis.’

‘Binnen 24 uur na het incident is er zo veel, snel en goed werk verzet dat op dinsdag het ziekenhuis weer bijna normaal kan functioneren. Een dikke pluim voor de medewerkers van het ziekenhuis, hulpdiensten en de gemeentelijke afdelingen die aan alle kanten daarbij hebben meegedacht en zaken geregeld.’

‘Ook staan er natuurlijk nog vragen open. Vragen waar zeker een antwoord op moet komen. We wachten eerst de bevindingen af van de Onderzoeksraad voor Veiligheid.’

‘En dan zou ik bijna vergeten dat ik 1 jaar burgemeester ben. Dat was nu even niet het belangrijkste. Maar ik heb wel even stil gestaan bij het bijzondere eerste jaar en kijk uit naar de komende jaren als burgemeester van het levendige, groeiende en zeer verwelkomende Nieuwegein!’

Marijke van Beukering, burgemeester van Nieuwegein

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk