In de gemeente Nieuwegein zijn in 2012 tot nu toe voor 456 wapens vergunningen verleend. Dat zijn 7 wapens per 1000 inwoners. De gemeente Lopik heeft de hoogste wapendichtheid in de regio. Dit blijkt uit een landelijk overzicht dat RTL Nieuws op zijn website heeft gepubliceerd.
Het is voor het eerst dat de politie bekendmaakt hoeveel wapenvergunningen in iedere gemeente zijn uitgedeeld. In de gemeente Lopik zouden volgens de cijfers in totaal 413 wapenvergunningen voor vuurwapens zijn afgegeven. Dat komt neer op 29 per 1.000 inwoners en is daarmee de hoogste in de regio.
Iedereen die in Nederland een vuurwapen heeft, moet daarvoor een vergunning hebben. Veruit de meeste vergunningen worden afgegeven aan mensen die hun wapen gebruiken voor de schietsport of voor de jacht. Vanaf volgend jaar moet iedereen die een wapenvergunning aanvraagt, een psychologische test via een computer doen.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.