Katern

Uitlevering Djeylan Peigneux kan nog maanden duren

De man die ervan wordt verdacht dat hij de Nieuwegeinse studente Rianne Brouwer aan het Oranjeplein in Maastricht heeft doodgestoken, wordt voorlopig niet aan Nederland uitgeleverd. De 28-jarige Djeylan Peigneux werkt zijn uitlevering tegen.

Eerder liet de advocaat van Peigneux nog weten dat de verdachte snel naar Nederland zou willen maar blijkbaar heeft de Belg zich bedacht. Volgens het Openbaar Ministerie werkt hij namelijk niet mee: “Wij hebben van de Belgische autoriteiten begrepen dat de verdachte niet voor de verkorte procedure heeft gekozen en dat betekent dat het nog even kan duren voor de persoon wordt uitgeleverd aan Nederland.” De uitlevering van de 28-jarige Belg kan op deze manier zomaar een paar maanden vertraging oplopen.

De 27-jarige Brouwer werd vorige week vrijdag met messteken in de hals om het leven gebracht. Zij was aan het verhuizen en heeft daarbij waarschijnlijk Djeylan P.eigneux betrapt op een diefstal. Peigneux werd zondagmiddag in België opgepakt bij zijn ouderlijk huis en probeerde deze week nog zelfmoord te plegen in zijn cel.


Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk