De KLPD heeft vanmorgen laten weten dat bij een achtervolging op de A27 in de nacht van zondag op maandag de politie schoten heeft gelost. Twee mannen in een auto met Frans kenteken onttroken zich afgelopen nacht om nog onbekende redenen aan een routinecontrole op de snelweg bij Nieuwegein.
De mannen gingen er met hoge snelheid vandoor richting Gorinchem en gooiden onderweg onbekende spullen uit het raam. De auto reed een uur lang heen en weer tussen Gorinchem en Utrecht met de politie op zijn hielen. De bestuurder reed soms ook over de A2.
Tegen 05.00 uur in de morgen kon de auto met hulp van een helikopter bij Houten tot stilstand worden gedwongen. De twee inzittenden zijn aangehouden. Bij de achtervolging is volgens een woordvoerder van het KLPD geschoten. De politie onderzoekt momenteel of de agenten van het KLPD de juiste protocollen hebben gevolgd bij het gebruik van hun vuurwapen. Tien dagen geleden werd in Nieuwegein ook een auto met Franse kentekenplaten tot stoppen gedwongen na een wilde achtervolging over de snelweg.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.