Werkbezoek politici aan de Groenling i.v.m. geplande MFA

Zaterdagmorgen 26 mei jl. hebben raads- en commissieleden, op uitnodiging van de Bewonersgroep Doorslag, een werkbezoek gebracht aan de Groenling in de wijk Doorslag. Op deze locatie is een Multifunctionele Accommodatie (MFA) gepland. De bewoners zijn uiterst ontevreden en zijn bang voor nog meer overlast in hun wijk. In een rondgang door de wijk heeft de Bewonersgroep Doorslag de politici laten zien waar momenteel al verkeerstechnische problemen zijn in de wijk. Een MFA in de wijk zal niet bijdragen aan de afname van dit probleem. De bewonersgroep: ‘Wij hebben zeer goede discussies kunnen voeren en vonden een goed luisterend oor bij de aanwezige politici.’

De wijkbewoners willen graag dat er een nieuw schoolgebouw komt in hun wijk met een gymzaal voor de 480 leerlingen. ‘Maar dat een MFA met een capaciteit van 600 leerlingen met een mogelijke uitbreiding en een sportaccommodatie met als hoofdhuurder de Badmintonvereniging met horeca & tribune voor een maximale bezettingsgraad tussen 08.30 – 23.00 uur, 7 dagen per week midden in het hart van onze wijk, daar zijn wij op tegen’ aldus de Bewonersgroep Doorslag. ‘Er komen ook nog slechts 25 parkeerplaatsen bij!’

De gemeente wil tijdens de bouw rekening houden met uitbreiding door extra funderingen aan te leggen voor een tweede verdieping en/of door alvast funderingen (heipalen) aan te leggen voor het vergroten van het gebouw. ‘Dat betekent dus dat het extra uitgebreid kan worden in de hoogte en/of begane grond. Dit houdt dus in dat er nog meerdere functies aan het gebouw kunnen worden toegevoegd en daardoor de wijk en de Bergfluiter/Braamsluiper nog meer belast wordt.’ De bewonersgroep ziet deze MFA echter als een Mega Fatale Aspiratie van de gemeente die funest is voor hun wijk. ‘Niet voor niets zijn wij van mening dat de MFA zorgt voor karaktermoord van onze wijk.’

De Bewonersgroep

    1. Door de toename van het aantal leerlingen naar 480 in het schoolgebouw, exclusief kinderopvang zal de verkeersdrukte in de ochtend/middag en namiddag minimaal verdubbelen.
    2. Rust in de avonduren kunnen we vergeten. Door de activiteiten van het badmintoncentrum in de sportaccommodatie zullen de verkeersstromen ook in de avonduren en in het weekend doorgaan en dit terwijl de activiteiten van het badmintoncentrum hoofdzakelijk trekt mensen van buiten onze wijk. Daarnaast maken deze niet uit onze wijk komende gasten gebruik van de gratis parkeerplaatsen, waar wij als wijkbewoner een vergunning voor betalen.
    3. Qua verdere activiteiten in de sportzaal en het schoolgebouw kunnen we in deze fase helaas alleen nog maar gissen, maar wij houden er rekening mee dat allerlei scenario’s denkbaar zijn. Van simpelweg ruimte/zaalverhuur aan verenigingen tot (landelijke) wedstrijdevenementen in het weekend.
    4. Ook zal de verkeersdrukte toenemen door toeleveranciers van de MFA. 5. Onze wijk verandert van een autoluwe wijk naar een verkeersintensieve wijk. Dit geldt in het bijzonder voor de bewoners aan de Bergfluiter/Braamsluiper.

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk Kringloop+Plaza+200x60 Paul+Jansen+200x60 Moenmakelaars+200x60+alle+pagina%27s Merwestein De+strip+van+Kim+Houtzager+200x60 Word vriend van pen.nl Galecop+Golf+120x90 Adverteren