Yuna Hulkenberg en Lars van Hilten waren namens Zwemvereniging Aquarijn uit Nieuwegein voor teamNL actief in Griekenland. In de hoofdstad Athene werden de grootste Kampioenschappen ooit gehouden. Er deden 27 landen en 160 springers mee. Voor beide jonge springers was het hun debuut op dit hoge niveau.
De 15 jarige Yuna was onderdeel van het team-event en sprong mee met de B-meisjes (14/15 jarigen) op de 1 meter plank.
De 17 jarige Lars was eveneens onderdeel van het team-event en sprong mee met A-jongens (16/17/18 jarigen) op de toren. Dit onderdeel wordt beschouwd als het koningsnummer van het schoonspringen.
Het team-event was het openingsnummer van het Kampioenschap. Nederland deed voor het eerst mee met Yuna, Lars, Lita van Weert en Ismay Buijs uit Eindhoven. Het team moet 6 sprongen laten zien, 3 sprongen op de 3 meter plank en 3 sprongen op de toren. Yuna opende de wedstrijd met een prachtige 2,5 salto voorwaarts. Ze scoorde 7’s bij de jury. Wat een mooi begin. Lars liet daarna een stabiele sprong zien op de 3 meter en sprong daarna de synchroon-sprong 3 mtr met Lita. Ismay startte op de 10 meter met een handstandsprong, gevolgd door Lars op de 10 meter en ten slotte toonden Ismay en Lars de synchroon-sprong. Er deden 12 teams mee en Nederland werd trots 9de. Duitsland was het beste team, gevolgd door Polen en 3de werd Italië.
Op de 1 meter begon Yuna met een stabiele serie van 5 sprongen (de gelimiteerde sprongen). Helaas ging haar 6de sprong minder dan ze kan. Ze maakte de wedstrijd goed af en werd 18de.
Lars was op de laatste dag, zondag 30 juni jl., aan de beurt. De toren is traditioneel het veld van de Russische, Oekraïense, Duitse, Engelse en Italiaanse springers. Lars wist zich daar tussen te springen met prachtige sprongen en plaatste zich voor de finale (top 12). In de finale liet hij mooie sprongen zien. Voor de 2,5 contrasalto kreeg hij zelfs een 9 van de jury. Lars werd 12de van Europa! ‘Wat een bijzondere prestatie na slechts 3 jaar schoonspringen’ aldus zijn trainer.
Het team, dat onder leiding stond van Angelique de Vroome bondscoach schoonspringen en coach van zwemvereniging Aquarijn, reisde 1 juli weer terug naar Nederland.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.