Politie Nieuwegein waarschuwt voor identiteitsfraude bij buurtapp Nextdoor

De Politie Nieuwegein waarschuwt voor de buurtapp Nextdoor wegens identiteitsfraude. Pas op met het gebruik van Buurtapps en met welke voorwaarden je akkoord gaat. Ook in 2019 en 2020 waarschuwde de politie in Nieuwegein voor de gang van zaken omtrent deze frauduleuse app.

In de wijk Batau is een brief verspreid die de geadresseerde uitnodigt lid te worden van Nextdoor. Deze buurtapp is in opspraak vanwege identiteitsfraude.

In de uitnodigingsbrief lijkt het alsof een buurtgenoot de oproep doet lid te worden. Er staat ook vaak een naam vermeld. Maar uit meldingen uit het hele land blijkt dat deze mensen vaak niet weten van het bestaan van de brief, laat staan dat ze die zelf hebben gestuurd.

Uit heel Nederland klachten
Bij de politie in heel Nederland komen klachten binnen over de app. Mensen die zien dat hun naam zonder hun medeweten is gebruikt in de uitnodigingsbrief zeggen aangifte te doen van identiteitsfraude. De politie waarschuwt mensen vooral alert te zijn. Dat geldt voor Nextdoor, maar ook voor soortgelijke apps. Lees altijd goed de gebruikersvoorwaarden door. En let erop welke persoonlijke gegevens je afstaat voor gebruik.

Reactie Nextdoor naar aanleiding van bovenstaand artikel
‘Allereerst willen we benadrukken dat de brieven legitiem zijn en volledig te vertrouwen, dus niet onveilig en er is geen sprake van identiteitsfraude. “In de uitnodigingsbrief lijkt het alsof een buurtgenoot de oproep doet lid te worden. Er staat ook vaak een naam vermeld. Maar uit meldingen uit het hele land blijkt dat deze mensen vaak niet weten van het bestaan van de brief, laat staan dat ze die zelf hebben gestuurd.” De uitnodigingsbrieven worden alleen door Nextdoor verstuurd, nadat Nextdoor-leden hier zelf toestemming voor hebben verleend. Dit zijn legitieme uitnodigingsbrieven en er zijn verschillende manieren waarop leden een brief kunnen versturen, altijd moeten leden meer dan een keer bevestigen dat er uit hun naam een uitnodiging wordt verstuurd. Ook in de algemene voorwaarden staat, dat Nextdoor enkel en alleen een uitnodiging namens een lid kan versturen als diegene daar zelf opdracht toe heeft gegeven. Zonder bevestiging worden er geen uitnodigingen verzonden.’

‘Ook de beweringen dat er in 2019 en 2020 sprake was van identiteitsfraude is onjuist. Wat de bescherming van persoonlijke gegevens en informatie betreft is Nextdoor toegewijd aan het beschermen van de privacy van haar leden en de veiligheid van hun informatie. Bovendien worden onze gebruikers geïnformeerd over alle gegevensgebruik via ons Privacybeleid en Ledenovereenkomst. Nextdoor deelt geen informatie van gebruikers die kan worden gebruikt om een individu direct te identificeren.’

‘We willen tot slot benadrukken dat we ons blijven inzetten voor het bouwen van sterke buurten. Hoewel we er voortdurend naar streven om onze leden zo goed mogelijk van dienst te zijn, weten we dat er altijd meer werk te doen is. We moedigen leden aan om hun feedback te delen, zodat we hen een ervaring kunnen blijven bieden die de privacy van onze leden respecteert, hun persoonlijke informatie beschermt en waarmee we elke dag het vertrouwen verdienen. Als ze vragen hebben, ondersteuning nodig hebben of gevallen van misbruik willen melden, kunnen ze altijd contact met ons opnemen via ons contactformulier of zij kunnen ons supportteam mailen via help@nextdoor.nl.’

‘Dit statement kan worden toegeschreven aan Michel, woordvoerder van Nextdoor Nederland. Mochten jullie hier aanvullende vragen over hebben, laat het ons gerust weten.’

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk