Politie deelt 37 boetes uit bij grote bromfietscontrole in Nieuwegein

De politie in Nieuwegein voert regelmatig controles uit op fatbikes, scooters en bromfietsen. Vaak gaat dat gewoon goed, veel bestuurders, meestal jongeren, hebben hun voertuig op orde en gedragen zich netjes in het verkeer. Maar bij dit soort acties blijkt ook iedere keer weer, er blijft genoeg over om op te treden.

Vrijdag 30 januari jl. controleerden agenten op meerdere locaties in Nieuwegein tientallen bromfietsers. Daarbij werd onder meer gekeken naar de constructiesnelheid en de technische staat van de tweewielers. Als het rijgedrag daar aanleiding toe gaf, kon dat ook reden zijn om een bestuurder apart te nemen voor extra controle.

In een paar uur tijd deelde de politie 11 waarschuwingen en 37 bekeuringen uit. De grootste problemen zaten volgens de politie bij niet goed werkende remmen, niet gekeurde voertuigen en ondeugdelijke verlichting. Ook bestuurders zonder identiteitsbewijs en weggebruikers die niet wilden meewerken kwamen in beeld.

De politie laat weten in Nieuwegein te blijven controleren. De boodschap is simpel: zorg dat je Fatbike, scooter of bromfiets technisch in orde is en rij veilig. Dat scheelt niet alleen een boete, maar kan ook een ongeluk voorkomen.

Handig om te weten
Wie een controle tegenkomt, moet kunnen legitimeren en is verplicht mee te werken. En qua voertuig geldt, remmen, verlichting en keuring zijn geen bijzaak, daar wordt juist extra scherp op gelet bij dit soort acties.

Foto’s: Politie Nieuwegein


Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk