Maandag 24 maart houdt kunsthistoricus Barry Heinrichs een lezing over ‘Seks, drugs en Rock ‘n’ Roll’ in de kunst van de Gouden eeuw. Deze avond wordt georganiseerd door Stichting KunstGein in het Theatercafe can De KOM en begint om 19.30 uur. Entree € 18,- incl. pauzedrankje. Stadspas is geldig. Aanmelden: inschrijvingenkunstgein@gmail.com.
Het ging de burgers in de Republiek der Verenigde Provinciën voor de wind in het midden van de 17de eeuw. Door de toenemende welvaart en de stijgende inkomens konden zij een leven op na houden vervuld met de geneugten des levens.
De schilderijen en de prenten die in deze periode gemaakt werden tonen een veranderende smaak van de burger. De gegoede burgerij koos voor portretten en ‘nette kunst’, met Bijbelse en mythologische thema’s. De smaak van de gewone burger bestond vaak uit losbandige thema’s, die beter bij de persoonlijke aard of volksaard pasten.
Daarmee wekt de kunst uit de gouden eeuw de normen en waarden van zijn opstandige, rebellerende bewoners tot leven. Jeugd, van alle tijden, zet zich af tegen voorgaande generaties. Ze lieten hun haar groeien, droegen extravagante kleding, rookten, dronken veel te veel, raakten slaags met de stadswacht, bezochten bordelen en gingen vreemd en zongen de schunnigste liederen. In de lezing schetst Barry Heinrichs een fascinerend beeld van de kunst uit die tijd.