Het nieuwe inzamelpunt van Rijkswaterstaat voor scheepvaartafvalstoffen in Nieuwegein is gereed en wordt in december in gebruik genomen. Na ingebruikname kunnen schippers op het Amsterdam-Rijnkanaal en Lekkanaal gevaarlijk afval alleen nog kwijt op deze plek, dat de naam ‘Ontvangstvoorziening Nieuwegein’ gekregen heeft.
Het nieuwe inzamelpunt is nodig omdat de wettelijke eisen over de inzameling zijn aangescherpt. Het station vervangt de huidige inzamelpunten langs het Amsterdam-Rijnkanaal en Lekkanaal. Containers voor huishoudelijk en andere niet-gevaarlijk afval worden niet verwijderd, de KGA-boxen wel. Bij de containers komen stickers met mededelingen over de veranderingen te hangen, e.e.a. zal ook gecontroleerd worden.
De Stichting Afvalstoffen Binnenvaart beheert de nieuwe voorziening, die naar verwachting vanaf eind december bemand zal zijn. Het ligt aan de oostzijde van het Amsterdam-Rijnkanaal bij de Meerplaats Houten in de nabijheid van de Nieuwegeinse brug en is op werkdagen open van 7.00 tot 16.00 uur. De milieuboot van de Stichting Afvalstoffen Binnenvaart is het enige andere punt waar men gevaarlijk en chemisch afval kwijt kan, deze is voor schippers oproepbaar.
Rijkswaterstaat biedt al een groot aantal jaren faciliteiten aan de binnenvaart om huishoudelijk afval en klein gevaarlijk afval af te kunnen geven. Deze faciliteiten zijn erop gericht om vervuiling van het oppervlaktewater te voorkomen.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.