Katern

Handen aan de schop!

Op de rondreis door Nieuwegein waren de troosteloze industrieterreinen een doorn in het oog. Troosteloos ondanks het zonnige weer. Troosteloos door de vele leegstand, de negatieve uitstraling van het industrieterrein zelf en de tand des tijds. Dat de economie haar steentje bijdraagt aan leegstand is een landelijk gegeven. Het beeld hier lijkt veel troostelozer, dan op vele andere plaatsen in ons land. Het bouwen van een nieuwe binnenstad is in deze tijd een hele opgave. Het moet vele oude en nieuwe bezoekers aantrekken. Waar zijn de oude gebleven en waarom komen er zo weinig nieuwe. Is het een gebrek aan ondernemersdurf van de winkeliers, een gebrek aan (binnen)stad promotie door het gemeentelijk bestuur? Een ding is zeker. Als het zo doorgaat heeft Nieuwegein een lege binnenstad met allure, kwijnende wijkcentra en is het een zorgstad geworden omdat alle jonge gezinnen hun heil anders gaat zoeken. Nieuwbouw voor starters is goed. De starters daarbij een werkplek bieden in onze stad is nog vele malen beter.

De aanwezigheid van de troosteloze industrieterreinen is hier zeker van invloed op. Een teruggang naar een forensenstad in plaats van een werk- en leefstad? Gaan de werknemers op weg naar huis hun boodschappen elders doen in plaats van hun “slaapstad”? Gaat het besteedbare inkomen buiten onze stad verteerd worden? Laat Nieuwegein zich realiseren dat iedere inwoner de schouders onder de stadspromotie moet zetten. Of het nu het schoonhouden van de wijken is, het deelnemen aan vrijwilligerswerk of het houden van evenementen. In onze stad zijn veel initiatieven om de stad te laten bruisen. Maar een champagnefles waar de kurk op blijft zitten, zal nooit gaan sprankelen.

Binnen onze gemeente heeft het gemeentelijk apparaat een hele belangrijke functie in het laten bruisen van de stad. Met de grootst mogelijke inspanning moeten bedrijven aangetrokken worden. Zowel de oude als de nieuwe industrieterreinen moeten weer tot leven komen. Benader ondernemers in onze stad en spreek hun toekomstplannen door. Faciliteer hen daar in, wees flexibel. De teloorgang moet gestopt worden, wil Nieuwegein haar eigen visie overleven.

Stadspromotie is essentieel. Of het nu een wijkgebeuren is of een centraal feest. Iedere week moet er iets te doen zijn in onze stad willen wij het besteedbare inkomen hier houden en leven in de brouwerij brengen. Een coördinerende rol van de gemeente is hierin zeker weggelegd. Zijn er geen stimulerende gelden te vinden in gemeentelijke potjes die de economische malaise moeten keren. Bruisen dat moet de stad gaan doen. Bruisen doet industrie aantrekken. Industrie trekt bewoners aan. Bewoners besteden het geld in de eigen stad. Het is zo simpel. Bij de bouw van de binnenstad hebben wij laten zien tegen de stroom in te kunnen ontwikkelen en ook nog te realiseren. Laat Nieuwegein en vooral het gemeentelijk appararaat opnieuw vooraan gaan staan in het beklimmen van de berg van allure. Er is hier geen Alpe d’ Hues en ook geen Mount Everest. Maar dat het beklimmen van de Nedereindse berg al een te hoge doelstelling is, zal ons niet mogen overkomen.

Dus handen aan de schop!


Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk