‘Foto van de week’

Tijdens zijn omzwervingen door en om Nieuwegein heeft de Nieuwegeiner Arend Bloemink (1946) vrijwel altijd zijn camera bij zich. Zijn camera is als het ware een verlengstuk van zijn ogen.

Een veelgebruikt verlengstuk. Hij fotografeert dat wat hem opvalt. Soms is dat iets bijzonders. Soms is dat iets alledaags. Soms fotografeert hij een evenement in Nieuwegein (wielerrondes, openingen, activiteiten van B&W, jeugdvoetbal, een trouwpartij, …). Soms valt zijn (camera)oog op een heel gewoon, maar prachtig stukje natuur. Soms ook fotografeert hij al wandelend in de wilde weg en ziet hij thuis wel wát er op zijn geheugenkaartje is vastgelegd. Het resultaat is de ‘Foto van de week ‘ op De Digitale Stad Nieuwegein.

Maar niet alleen Arend trekt er voor De Digitale Stad Nieuwegein op uit. Veel lezers sturen ons foto’s toe of reageren op een foto die door Arend Bloemink gemaakt is. Deze week een foto van Ellen de Niet die zij naar onze redactie stuurde.

‘Ellen de Niet wandelde begin deze week over de Galecopperdijk toen haar oog getrokken werd door een aap. Een aap aan de Galecopperdijk? Tja, da’s dan weer eens iets anders. Bovendien: een luie aap!’

‘Een aap, verloren of per ongeluk achtergelaten. Door een passant(e) op een mooi en rustig plekje in een kort geleden gesnoeide knotwilg te rusten gelegd. Wachten op wat komen gaat. Wachten op het baasje.’

Zie je ook iets bijzonders, leuks, moois, aparts, geks, liefs, ondeugends in Nieuwegein? Maak er een fotootje van, stuur ‘m naar redactie@pen.nl en schrijf er een klein tekstje bij over waar je de foto maakte en waarom.


Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk