Katern

‘Foto van de week’

Tijdens zijn omzwervingen door en om Nieuwegein heeft de Nieuwegeiner Arend Bloemink (1946) vrijwel altijd zijn camera bij zich. Zijn camera is als het ware een verlengstuk van zijn ogen.

Een veelgebruikt verlengstuk. Hij fotografeert dat wat hem opvalt. Soms is dat iets bijzonders. Soms is dat iets alledaags. Soms fotografeert hij een evenement in Nieuwegein (wielerrondes, openingen, activiteiten van B&W, jeugdvoetbal, een trouwpartij, …). Soms valt zijn (camera)oog op een heel gewoon, maar prachtig stukje natuur. Soms ook fotografeert hij al wandelend in de wilde weg en ziet hij thuis wel wát er op zijn geheugenkaartje is vastgelegd. (Alle foto’s hier)

Arend Bloemink: ‘Kerstvakantie. In ieder geval voor de schoolgaande jeugd. En wat gaat de schooljeugd dan doen, zo zal men zich binnen de gemeente hebben afgevraagd. Ooit ging de schooljeugd dan op kerstbomenjacht… maar die tijd lijkt voorbij te zijn. Of ging de jeugd schaatsen. Of ging de jeugd naar het schoolhandbaltoernooi dat in de Jaarbeurshallen werd georganiseerd. Of ging de jeugd… En nu, nu Nieuwegein beschikt over een groot aantal Combinatie Functionarissen (op de gemeentelijke site valt daar meer over te lezen), heeft de gemeente enige sportieve bezigheden voor de jeugd georganiseerd, waaronder een workshop Free Running. De workshop vond plaats in Sportzaal Het Veerhuis. Ik ging daar eens kijken en nam uiteraard mijn camera mee.’ (Klik op het cameraatje voor de foto’s van de week) Alle foto’s die Arend maakte zijn te vinden op zijn site.


Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk