Katern

50-jarig bestaan vrouwenvoetbal Vreeswijk ‘gepast’ gevierd

Voetbalvereniging VSV Vreeswijk heeft helaas haar 50-jarig bestaan van het vrouwenvoetbal moeten annuleren. Dit vanwege de Coronamaatregelen opgelegd door het RIVM. Hoewel dit jubileum vanwege deze maatregelen niet groots gevierd kan worden, heeft voetbalclub VSV Vreeswijk alle vrouwelijke leden uitgenodigd om een passend presentje in ontvangst te nemen.

Sinds 1971 maakt het vrouwenvoetbal officieel deel uit van de KNVB. VSV Vreeswijk is in januari 1972 begonnen met vrouwenvoetbal. “Een succesvol initiatief gezien de snelle groei van deze afdeling”, aldus de club tegenover onze redactie. Vanaf 1977 is daar ook het meisjesvoetbal bijgekomen voor de leeftijdscategorie 8 tot 14 jaar.

Momenteel voetballen er meer dan 60 vrouwen en 110 meiden binnen de voetbalclub in Vreeswijk, van de dames 1 op het veld en in de zaal tot aan de Dino’s en VR30+, maar ook meiden gemixt met jongensteams. ‘Binnen alle leeftijdgroepen vinden de dames wel hun plek om tegen een bal te trappen. Fijn om te merken dat zij het erg naar hun zin hebben, bijdragen aan een plezierige omgeving, de sport en in het bijzonder het vrouwenvoetbal promoten’ aldus het bestuur.

Over het ontstaan van vrouwenvoetbal bij VSV Vreeswijk
50 jaar geleden heeft Sjaak van Raaij het dames voetbal opgericht bij VSV Vreeswijk en werd in 1972 het eerste dames team ingeschreven bij de KNVB.

Toen een paar jaar geleden Vera Pauw op de club was (tijdens de opnamen van Andere Tijden Sport), hadden Michel en ik het er over dat we het 50-jarig bestaan niet ongemerkt voorbij mochten laten gaan om er om een groot feest van te maken. Helaas is Michel er niet meer, maar juist voor hem moesten we wel wat aan dit jubileum doen.

‘We wilden een heel leuk weekend gaan organiseren, voor alle spelende meisjes en vrouwen van onze club, inclusief spellen, wedstrijden disco en een knalfeest. De plannen waren er, de muziek geregeld, maar helaas gooide corona onze plannen door de war.’

‘Toch wilden we het niet zomaar voorbij laten gaan, en wie jarig is trakteert, toch? Dus hebben we alle speelsters en leiders een uitnodiging gestuurd met het verzoek om naar de kantine te komen om daar een cadeau op te komen halen. Een mooie hoodie met een super mooie opdruk! Een lekkere cup cake en met z’n allen op de foto.’

‘Zoals gezegd heeft 50 jaar geleden heeft Sjaak het dames voetbal opgericht. Helaas kunnen wij hem niet meer bedanken voor het feit dat dat geleid heeft dat dames en meisjes heel belangrijk zijn voor onze club en niet meer weg te denken zijn binnen onze vereniging. Gelukkig was zijn vrouw, Anneke, vanmiddag wel aanwezig en zij zal vol trots de hoodie gaan dragen.’

‘Tijdens de speech is het ook verschillende keren genoemd: 50 jaar damesvoetbal, hier heel normaal maar er zijn nog landen waar vrouwen niet eens mogen voetballen of waar het pas sinds een paar jaar mogelijk is voor meisjes.’

‘Wij hebben genoten vandaag en hopelijk hebben alle meiden en dames dat ook gedaan en zullen zij vol trots de trui gaan dragen!!’

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk