Fletcher Hotel werd speedrun-hub: dag en nacht live

Gamen in Fletcher Hotel

De Benelux Speedrunner Gathering haalde in 7 dagen €8.402 op voor het goede doel, Stichting MIND! Misschien ben je al bekend met de Benelux Speedrun Gathering (BSG), of is dit de eerste keer dat je van hen hoort? Deze vrijwilligersorganisatie organiseert twee weeklange evenementen per jaar, waarin speedrunners van over de hele wereld proberen games zo snel mogelijk uit te spelen.

Speedrunnen betekent een videospel zo snel mogelijk uitspelen, vaak met behulp van allerlei slimme trucjes om tijd te winnen. Bijna elke speedrun heeft ook verschillende categorieën, bijvoorbeeld Any% en 100%. In de 100% speedrun verzamel je alles voordat je de game uitspeelt. In Any% ga je zo snel mogelijk naar het einde. In een van de populairste speedruns, Mario 64, is er geen Any%, maar gebruikt men sterrenaantallen als categorieën: 0, 1, 16, 70 en 120 sterren.

De speedrun competitie is ontstaan uit het meten en vergelijken van de snelste tijden op leaderboards, eerst per level en later voor complete spellen. Tegenwoordig staan vrijwel alle spellen, met tijden en recordhouders, op speedrun.com.

In het Fletcher Hotel in Nieuwegein vierden zij van 17 tot en met 24 januari hun 10-jarig bestaan met het evenement genaamd BSG Plus 2026. Elke dag waren ze live van 09:00 tot 03:00 uur om geld op te halen voor het goede doel, Stichting MIND. Sinds hun bestaan heeft BSG al meer dan € 100.000 opgehaald voor goede doelen. Het evenement werd uitgezonden op zowel het Twitch- als het YouTube-kanaal van BSG. Op het programma stonden zowel klassieke games zoals Castlevania en Sonic als moderne titels zoals Hollow Knight: Silksong en Donkey Kong Bananza. Al deze speedruns zijn binnenkort te vinden op hun YouTube-kanaal.

Naast speedruns is er van alles te doen op de BSG-evenementen, zoals bordspellen, arcade games, flipperkasten, een pooltafel en diverse side-events die door de leden worden georganiseerd.

De deelnemers

BSG Annual 2026 zal plaatsvinden in het Fletcher Hotel in Nieuwegein van 25 juli tot en met 1 augustus 2026. Iedereen mag mee doen, gewoon je even aanmelden.


Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk