Eerder meldde De Digitale Stad Nieuwegein dat op twee december jongstleden twee jongens het nieuwe Stadshuis via een balkon zijn binnen gedrongen. Hiervoor was een steen door de ruit voldoende. Veel schade hebben zij niet aan kunnen richten, want, na te zijn betrapt zijn zij het Stadshuis uitgevlucht. Het is een eenvoudig bericht wat je gedachteloos leest. Geeft het bericht niet aan dat het Stadshuis ook buiten kantooruren goed toegankelijk is. En waarom doe je zo moeilijk om via een balkon naar binnen te gaan en dan naar buiten te vluchten. De architect heeft zeker de inventiviteit van inbrekers onderschat en bijvoorbaat niet een aantal ruiten hoger dan de begane grond van onbreekbaar glas voorzien. De beveiliging van het Stadshuis is nog niet optimaal en de optimalisatie hiervan zal extra geld kosten. Iedereen die met de bouwwereld bekend is, weet dat dit meerwerk betreft en dat is kassa!
Natuurlijk kan hier cameratoezicht helpen. Alleen zal dit wel leiden tot een ambtelijke projectgroep, een werkgroep en veel gepraat in de Raadszaal van Nieuwegein met een niet altijd zekere uitkomst. Mag cameratoezicht nu wel of niet, hoe zit het met de privacy van de burger en hoe lang mogen de beelden bewaard blijven. Ja, was de gemeente maar voortvarender geweest met cameratoezicht bij de coffeeshop, dan waren dit soort gegevens voor Nieuwegein bekend geweest.
De open structuur is ook zichtbaar tijdens en na een heftige regenval. Misschien nooit als zodanig bedoeld, maar in de binnenstad is er in de parkeergarage onder het nieuwe Stadshuis een uitstekende waterberging gecreëerd. Een pre bij een overstroming. Ook dan kan het water niet afgevoerd worden, zodat dit een uitstekende test is geweest. Het water moet ergens vandaan komen. Als het maar niet door scheuren in het plafond komt. Bij vriezend weer kan het water in de scheuren bevriezen en deze alleen verergeren. Voorkomen moet worden dat het Stadshuis daarna op haar grondvesten schudt. Zal de ambtelijke organisatie voldoende hebben geleerd van de penibele situatie bij de sporthal De Waterlelie om een goed oordeel te kunnen vellen?
Op internet staan de notulen van de Raadsvergadering van 30 november nog niet. Het moet interessant zijn te lezen wat er gezegd is door de partijen over de Coffeeshop op de Rapenburgerschans. Behoudt Fokkesteeg nu wel of niet haar negatieve parel. Steeds meer bewoners doen geen boodschappen meer bij de supermarket midden in de wijk Fokkesteeg. Anderen nemen vanaf de tramhalte een omweg om thuis te komen. Weer anderen mijden de tram en nemen het busvervoer om vanaf de Vreeswijksestraatweg de wijk in te gaan. Een uitstraling zoals bekend vanuit de Amerikaanse drugswijken lijkt in het verschiet te liggen. Bewakers die door hun aanwezigheid de Schans in het oog houden in het nog altijd onderverlichte straatbeeld. Als de wandelgangen gelijk hebben is Fokkesteeg Knock Out geslagen. Met een volledige linkse en gelijktijdig een rechtse uithaal, zodat de coffeeshop nog jaren kan blijven. De afrekening door de wijk komt waarschijnlijk bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.