In de diverse media, zoals ook hier op De Digitale Stad Nieuwegein, heeft u kunnen vernemen dat de Provincie 2,7 miljoen wil investeren om de ‘Put van Weber’ weer geschikt te maken voor waterrecreatie. Maar zijn die enkele miljoenen voldoende? Om de ‘Put van Weber’ echt geschikt te maken om erin te kunnen zwemmen zou er gedrecht, gesaneerd en daarna opnieuw gevuld moeten worden, dit kost 6 miljoen euro!
Volgens de schrijfster van een ingezonden e-mail was de conclusie uit het Milieu Effectrapport dat ‘het water ernstig was vervuild’ en concludeerde dat ‘één keertje zwemmen zònder dat je water binnen krijgt hoogstwaarschijnlijk niet zo’n ramp was’.
Utrecht wil binnen afzienbare tijd bouwen in de nabij gelegen polder Rijnenburg. Een goed recreatiegebied is dan noodzakelijk. Immers de geplande 5000 huizen die nabij knooppunt Oudenrijn komen zullen evenveel gezinnen huisvesten en die moeten recreëren.
Heeft u meer verhalen rond de ‘Put van Weber’, zoals oud medewerkers van de afvalstortplaats, laat het ons weten.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.