
Wim Kars uit Nieuwegein heeft zijn eerste dichtbundel uitgebracht. Fabelachtig, Over dieren met menselijke trekjes is verschenen bij Boekscout en draait om dierengedichten waarin dieren in menselijke situaties belanden. Soms praktisch, soms filosofisch, steeds met een knipoog die de lezer een spiegel voorhoudt.
Kars schrijft al langer gedichten en liedjes voor speciale gelegenheden, verjaardagen en feestjes. Het spelen met taal zit bovendien in de familie. Zijn vader schreef gedichten en toneelstukken, en ook zijn zoon houdt zich daarmee bezig. Zelf richt Wim zich op gedichten vol woordgrappen en dubbelzinnigheden.
De laatste jaren legde hij zich steeds meer toe op dierengedichten. Toen het idee groeide om die te publiceren, wist hij veel familieleden en vrienden enthousiast te krijgen om illustraties te maken. Zo ontstond een gevarieerde bundel met handgetekende illustraties, waarin verschillende dieren langskomen en de mens zichzelf met een glimlach kan herkennen.
Boek bestellen
Wim Kars is vader van een zoon en dochter en woont met zijn vrouw, hond en twee katten in Nieuwegein. Fabelachtig is als paperback verschenen bij Boekscout, telt 82 pagina’s en kost €19,99. Bestellen kan via de webshop van de uitgever.
Bij grote uitgevers ving hij bot, maar Uitgeverij Boekscout zag wel mogelijkheden. Kars besloot zijn bundel extra persoonlijk te maken door familie en vrienden illustraties te laten verzorgen. Dat leverde een boek op met 44 gedichten en 28 illustraties.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.