Parkeergarage naast St. Antonius in Nieuwegein later open, extra versteviging schuift heropening naar medio mei

De parkeergarage naast het St. Antonius Ziekenhuis gaat later open dan eerder aangekondigd. Naast de herbouw van de ingestorte hellingbanen is besloten óók de parkeerlagen extra te versterken. Daardoor schuift de heropening op van maart naar medio mei 2026.

Hellingbaan Antonius Qpark

Foto: Sint Antonius Ziekenhuis Nieuwegein

Volgens het ziekenhuis voldoet de garage nu al aan de huidige eisen, maar met de extra ingreep wordt vooruitgelopen op strengere normen. Auto’s worden immers groter en zwaarder, met name elektrische modellen. Die “toekomstbestendigheid” kost nu extra tijd op de bouwplanning.

De herbouw van de hellingbanen zelf loopt wél volgens schema. Als er geen tegenslagen zijn, zijn de eerste vier lagen op 2 maart 2026 technisch gereed, de overige lagen volgen ongeveer een maand later. Toch kan er pas weer worden geparkeerd als ook de extra versteviging van de constructie klaar is.

Het ziekenhuis noemt de vertraging “een domper” voor patiënten, bezoekers en medewerkers, maar zegt de aanvullende stap te steunen vanwege de extra veiligheid.

Instorting in mei 2024
De parkeergarage kwam landelijk in het nieuws toen op zondagavond 26 mei 2024 de hellingbanen bezweken en naar beneden stortten. Er vielen geen gewonden. De Onderzoeksraad voor Veiligheid concludeerde later dat de instorting het gevolg was van een combinatie van ontwerpfouten en gebreken in de uitvoering en controle.

Tot de garage weer open is, vraagt het ziekenhuis bezoekers waar mogelijk met openbaar vervoer of fiets te komen, of zich te laten afzetten bij de hoofdingang via Kiss and Ride. Wie toch met de auto komt kan parkeren in de garages Stadshuis of Theater, vanaf daar rijden pendelbussen richting het ziekenhuis. Houd rekening met extra reistijd.


Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk